4
  • نیکی
  • 02 مارس 20
  • اخبار
  • 9147 بازدید
  • بدون نظر

بخش خبر نیکی دیلی: این روزها کروناویروس بُلدترین خبر در بین خبرهای ایران است، از تعطیلی مدارس، دانشگاه گرفته تا کم رونق شدن کسب و کارها! اما در این میان چند خبر خوب کرونایی کمی از فشار استرس ها می کاهد.

اعزام مشمولان خدمت سربازی دو ماه عقب افتاد

معاون بهداشت و درمان ستاد کل نیروهای مسلح و سخنگوی قرارگاه مبارزه با کرونا نیروهای مسلح ؛ سردار حسن عراقی زاده: اعزام مشمولان خدمت سربازی تا ۲ ماه به تعویق و ابلاغ شده است و تمامی دوره های آموزشی به مدت حداقل دو ماه متوقف می گردد.

چند خبر کرونایی؛ از تعویق 2 ماهه اعزام مشمولان سربازی تا 2 ماه تعویق سر رسید اقساط بانکی

پس مشمولانی که قرار بوده در روزهای آتی برای گذراندن دوره های آموزشی به پادگان اعزام شوند، اعزام آنها فعلا تا اول اردیبهشت سال ۱۳۹۹ به تعویق افتاده است، اما آن هایی که چند روزی به اتمام دور های آموزشی آنها باقی نمانده ، تا اتمام دوره با رعایت نکات بهداشتی در پادگان ها باقی خواهند ماند.

گفتنیست قسمت هایی از دانشگاه نیروهای مسلح هفته قبل تعطیل شدند و تصمیم گیری درباره بخش های دیگر طی روزهای آینده انجام می گیرد.

سررسید وام های بانکی ۲ ماه عقب افتاد

باتوجه به کسادی بازار و کاهش عبور مرور و اینکه اعلام شده مردم در خانه هایشان بمانند ، برخی کسب کارها متضرر شده اند و بر همین مبنا ، عبدالناصر همتی از مدیران بانک ها خواست در خصوص پرداخت اقساط تسهیلات بانکی ، مراعات مشتریان را بکنند.

در نهایت علی ربیعی، در نشست خبری ویدئو کنفرانس اعلام داشت، با اینکه دولت ستادی در این باره تشکیل داده تا موضوع بررسی و راه کارهایی ارائه شود ، گفت:

برای کاهش فشار بر مردم مقرر شد سر رسید وام های مرتبط با کسب و کارها و برخی دیگر از وام ها ۲ ماه عقب بیفتد.

این موضوع فردا در شورای عالی پول و اعتبار مطرح و تصمیم گیری و رئیس بانک مرکزی ، آقای همتی اطلاع رسانی های لازم را می کند.

همچنین سخنگوی دولت اضافه کرد: مقرر شد استمهال بدهی های مالیاتی تسهیلاتی ارائه شود و اگر لارم بود در جلسه سران قوا مطرح شود، هرچند فکر می کنیم اختیارات لازم در دست دولت است و تا آخر هفته تصمیم گیری ها لازم صورت می پذیرد.

تصمیمات بانک مرکزی برای کاهش مراجعات مردم به شعب:

🔹سقف کارت به کارت ۵ میلیون تومان شد.

🔹 تمدید تاریخ انقضاء کارت‌ ها تا سه ماه بدون نیاز به مراجعه حضوری

🔹 سقف برداشت از خودپرداز‌ها ۵۰۰ هزار تومان شد

🔹 تعداد تلاش‌های ناموفق رمز دوم به ۵ بار افزایش یافت.

0 دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها

ارسال نظر

پست‌الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *